Naturalne kosmetyki z soków

W trosce o nasze zdrowie u urodę często wydajemy spore sumy pieniędzy na chemiczne kosmetyki, które często nie działają tak, jak byśmy tego chcieli. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są świeże soki, ponieważ działają od wewnątrz organizmu, dostarczając mu najlepszych substancji odżywczych.

Jakie soki są najlepsze?

Kosmetyki naturalneSoki to cenne źródło dobroczynnych witamin i minerałów, bez których ludzki organizm nie działa prawidłowo. Nie mogą to być jednak byle jakie soki. Pasteryzowane (czyli poddawane obróbce cieplnej dla utrzymania świeżości na dłużej) soki z kartonu nie będą skutecznie dostarczać substancji odżywczych. Bez porównania lepsze są świeże soki przygotowane przy pomocy wyciskarki, które działają jak kosmetyki naturalne. Popularnym sposobem na uzyskiwanie soków z owoców jest również sokowirówka. Wyciśnięty przez nią sok jest jednak pozbawiony wielu cennych składników, które giną w wyniku działania wysokiej temperatury urządzenia. Wyciskarka to urządzenie, które pracuje nieco dłużej, ale pozwala cieszyć się sokiem najwyższej jakości.

Jakie działanie mają świeże soki?

Świeże soki przygotowane za pomocą wyciskarki są bogatym źródłem błonnika. Błonnik to substancja, która pomaga regulować działanie układu pokarmowego i posiada właściwości oczyszczające. Jest to bardzo istotne, ponieważ wpływa na sprawne usuwanie toksyn z organizmu. Jak wiadomo, toksyny szkodzą ciału i powodują wiele przykrych dolegliwości, które wpływają na wygląd. Błonnik może więc pomóc uporać się z takimi problemami, jak np. trądzik. Moc świeżych soków płynie jednak z zawartych w nich witamin i minerałów.

Czytaj także  Jak leczono w dawnych czasach – krótka historia leków

Pomagają one dokładnie odżywić organizm, co jest niezaprzeczalnie podstawą dobrego wyglądu. Regularne picie niepasteryzowanych soków skutecznie poprawia wygląd skóry, czyniąc ją promienną i zdrową. Pozytywne działanie soków na organizm wynika również z jego właściwego nawadniania. Zaleca się spożywanie 2 litrów płynów dziennie, a picie soków jak najbardziej się do tego zalicza. By dostrzec ich działanie, te kosmetyki naturalne wystarczy stosować raz dziennie pomiędzy przyjmowaniem innych napojów. Kosmetyki naturalne

Jakie soki są najlepszymi naturalnymi kosmetykami?

Dla osób mających problemy z cerą, polecamy sok z marchwi. To warzywo jest cennym źródłem karotenu, który stymuluje wytwarzanie witaminy A w ludzkim organizmie. Witamina ta wpływa na uelastycznienie skóry i jej zdrowy wygląd. Regularne picie soku z marchwi pozwala nadać cerze nieco ciemniejszy odcień i przyspieszyć proces opalania. Pomaga również w oczyszczaniu wątroby. Podobne działanie ma sok jabłkowy. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy, zapobiega utlenianiu się komórek ciała.

Spowalnia to proces starzenia się i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Sok z jabłek jest więc naturalnym eliksirem młodości.  Dobroczynne działanie dla organizmu ma też sok z pomidora. Zawiera dużo żelaza, które w połączeniu z witaminą C przeciwdziała szybkiemu przemęczaniu się organizmu. Pomidorowy napój wspomaga odchudzanie. Do soku warto również dodać odrobinę czosnku i natki pietruszki, co wpłynie na obniżenie poziomu tłuszczów we krwi.

Czytaj także  Co pić gdy się odchudzasz?

Kosmetyki naturalne w postaci świeżych soków to skuteczny sposób na poprawę nie tylko wyglądu, ale również zdrowia i samopoczucia. Piękno pochodzi bowiem ze środka i można traktować to powiedzenie niemalże dosłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *