Lody na patyku i rożki, czy to najpopularniejsze lody?

Lody zawsze kojarzą nam się ze smakiem dzieciństwa – to cudownie słodki i zimny w upalne lato deser, o który trzeba było długo prosić rodziców. Oczywiście najchętniej wybieraliśmy lody na patyku czy w wafelku, tym bardziej że ich wybór w sklepowych lodówkach był niesamowicie różnorodny i kolorowy, a ich zjedzenie sprawiało najmniej problemu. Czy tego typu lody wciąż są najpopularniejsze? https://e-spar.com.pl/kategoria/lody-na-patyku-rozki/1050

Lody na patyku

Pomysł z patyczkiem jest idealny – takie lody przede wszystkim po prostu łatwo zjeść w każdej sytuacji – w podróży, w drodze ze sklepu, na stacji benzynowej czy na spacerze – poradzą sobie z tym nawet małe dzieci. Druga sprawa, że lody na patyku online dostępne są w różnorodnym wyborze – możemy liczyć nie tylko na miks kolorów i smaków, ale również dodatków i kształtów.

W polewie czekoladowej z orzeszkami laskowymi, w białej czekoladzie z prażonymi migdałami, a nawet w polewie zielonej, czerwonej czy pomarańczowej – lody na patyku online w polewach to nieduży, ale wyjątkowo smaczny deser, który każdy dobierze do swoich preferencji – owocowe, czekoladowe, śmietankowe i bardziej wodne – każdy znajdzie swój ulubiony smak. Jeśli zjadamy je również w domu, to unikamy brudzenia naczyń – loda na patyku wystarczy po prostu wziąć do ręki – miseczki i łyżeczki są zbędne.

Czytaj także  Dlaczego warto pić mleko, jeść sery i jajka?

Lody w rożku

Lodowe rożki są nieco inną odmianą lodów, które też bez problemu można wziąć po prostu do ręki i zjeść w dowolnej chwili i miejscu. Różni je tylko to od tych na patyku, że w ręce trzymamy słodki wafelek, w którym znajdują się śmietankowe lody w ulubionym smaku i z odrobiną dodatków. Słodki, wafelkowy rożek to ich cecha szczególna, która jednak czyni tego rodzaju lody bardziej kalorycznymi. Nie będą też one aż tak różnorodne pod względem smaków, kształtów i kolorów jak te na patyku, ale dla miłośników słodkiego wafelka z czekoladowym koniuszkiem są niezastąpione.

Lody w kubeczkach i pudełkach

Tradycyjne rożki i lody na patyku online są przede wszystkim wygodniejsze do zjedzenia – to nieduża i smaczna przekąska, po którą można sięgnąć nie tylko w domu, ale również podczas spaceru czy w podróży. Nieco inaczej przedstawia się sprawa z lodami w kubeczkach i pudełkach – do ich skonsumowania potrzebujemy łyżeczki. Na szczęście do małych kubeczków zazwyczaj mamy dołączoną niedużą plastikową łyżeczkę, ale dla wielu lizanie loda na patyku i tak jest przyjemniejsze niż wybieranie go łyżeczką z kubeczka. Duże pudełka z lodami to opcja tylko do domu – do zjedzenia potrzebna nie tylko łyżka, ale i miseczka – no chyba że zjadamy je od razu w całości i z nikim się nie dzielimy.

Czytaj także  Czy sery są zdrowe i jakie wybierać

Choć o gustach się nie dyskutuje, to jednak od lat lody na patyku online i te w rożku są najchętniej wybierane przede wszystkim ze względu na wygodę w ich konsumowaniu. Oczywiście na pewno nie bez znaczenia jest również to, że są dostępne w tak różnorodnym wyborze – zarówno dzieci, jak i ich rodzice, a nawet dziadkowie, znajdą opcję najsmaczniejszą dla siebie, a przy tym po prostu niedrogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *