10 porad, jak zrobić efektywne i oszczędne zakupy spożywcze online

Nie da się ukryć, że sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością i nawet sieci spożywcze, takie jak espar notują z roku na rok coraz większe zyski. Ich popularność wynika nie tylko z wygody przeglądania oferty, lecz przede wszystkim z niskich cen. Wiedzieć jednak trzeba, że zakupy można robić jeszcze oszczędniej. Jak możemy obniżyć koszt zakupów spożywczych online?

Sprawdźmy czego faktycznie potrzebujemy

Wszyscy doskonale wiemy, że sklepy spożywcze stosują wiele wyrafinowanych technik mających na celu skłonienie nas do zakupu większej ilości produktów. Wykorzystują do tego odpowiednie oświetlenie, ułożenie towarów na półkach, a nawet zapach.
Dlaczego o tym wspominamy? Wiele osób sądzi, że jeśli robi zakupy w sieci, to tego rodzaju praktyki są im niestraszne i kupią dokładnie to, czego potrzebują. Nic podobnego, ponieważ sklepy online mają swoje własne metody na to, aby zachęcić nas do kupienia czegoś, czego nie potrzebujemy. Jak więc można sobie z tym poradzić? Tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem jest robienie zakupów na podstawie przygotowanej wcześniej listy. Z tego też powodu warto przed wejściem na stronę sklepu sprawdzić, czego faktycznie się potrzebuje i zapisać wszystko na liście.

Czytaj także  Czy wszystkie owoce i warzywa są tak samo zdrowe?

Programy lojalnościowe dla stałych klientów

Obecnie praktycznie wszystkie sklepy spożywcze online posiadają swoje własne programy lub współpracują z zewnętrznymi firmami, które przygotowują im programy lojalnościowe. Dlaczego warto z nich korzystać?
Dla klienta są to same zalety, ponieważ takie programy pozwalają np. gromadzić punkty, które później można wymienić na kody rabatowe lub upusty konkretnych kwot zamówienia. Co ciekawe, bardzo często uczestnicy takich programów otrzymują indywidualne promocje na pewne grupy produktów. Wszystko to pozwala naprawdę wyraźnie obniżyć rachunki za zakupy.

Wybierz odbiór w sklepie

Standardowym sposobem dostawy zamówienia w sklepie spożywczym jest dostarczenie zakupów pod wskazany adres. Wiedzieć jednak trzeba, że bardzo często sklepy doliczają kilkanaście złotych do takich zakupów. Istnieje jednak sposób na to, aby oszczędzić te pieniądze.
Jeśli będziemy zamawiali zakupy spożywcze, wybierzmy odbiór w sklepie zamiast wysyłki. Bardzo często sklep danej sieci ma się blisko pod domem i będzie je można tam odebrać. Oczywiście po naszym przyjeździe zakupy będą już czekały, a z racji tego, że rozliczone zostały online, nie trzeba będzie z nimi czekać do kasy. Jest to nie tylko możliwość oszczędzenia kilkunastu złotych, lecz dodatkowo uzyskania zakupów znacznie szybciej. Dostawa zwykle jest na drugi dzień, podczas gdy zakupy z odbiorem mogą być gotowe nawet po godzinie od złożenia zamówienia.

Czytaj także  Jakie owoce jeść latem?

Kupuj w zestawach

Podczas robienia zakupów spożywczych w sklepie online warto zwracać uwagę na dostępne promocje, a także produkty sprzedawane w pakietach. Często bowiem okazuje się, że jeden produkt kosztuje nieco więcej, niż jakby kupiło się go z czym innym, co również będzie nam przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *