Jak poradzić sobie z suchą skórą?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Najważniejszą jej funkcją jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jedną z najczęściej dokuczliwych dolegliwości, z którymi boryka się skóra, jest problem suchości. W trosce o jej skuteczną pielęgnację powstały specjalne kosmetyki do twarzy.

Jakie właściwości powinny posiadać kosmetyki do twarzy przeznaczone do skóry suchej?

Produkty do pielęgnacji skóry suchej powinny wykazywać przede wszystkim silne właściwości nawilżające. Jest to możliwe, dzięki zawartości w kosmetykach takich substancji jak: kwas hialuronowy, mocznik, alantoina, aloes, algi czy kwas mlekowy. Ich obecność w profesjonalnych preparatach pozwala na skuteczne wnikanie cząsteczek wody w sam głąb skóry. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze. Kosmetyki do twarzy coraz częściej mają w swoim składzie olejki pochodzenia naturalnego. Pośród nich należy wymienić olejki z kokosa, awokado czy orzeszków makadamia.

Składniki zaczerpnięte wprost z natury są również prawdziwą skarbnicą witamin. Odgrywają one kluczową rolę w regulowaniu procesów zachodzących w skórze. Nie tylko doskonale ją odżywiają, ale również chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego oraz wolnych rodników. Zwiększają także jej odporność przed zanieczyszczeniami, co z kolei zapobiega zatykaniu porów i tworzeniu wyprysków. Należy także pamiętać, że skóra sucha jest często wrażliwa i delikatna.

Czytaj także  Rehabilitacja po złamaniu łokcia - jak powinna wyglądać?

Oznacza to zwiększoną skłonność do podrażnień oraz mikrouszkodzeń. W przypadku skóry suchej nie zaleca się częstego stosowania peelingów oraz preparatów o działaniu silnie złuszczającym. Dlatego dobrym rozwiązaniem są kosmetyki do twarzy bazujące na substancjach pochodzenia naturalnego. Dobrze, jeśli skład kremu jest pozbawiony parabenów.

Czy kosmetyki do twarzy skutecznie pielęgnują suchą skórę?

Kosmetyki do twarzy powinny być podstawą codziennej pielęgnacji suchej skóry. Jedynie wybór odpowiednich produktów i przestrzeganie zasad higieny pozwala na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Nie tylko jest ona w odpowiedni sposób nawilżona, ale również odżywiona. Dzięki temu spowalnia się proces jej starzenia. Kosmetyki do twarzy dedykowane skórze suchej doskonale zaspokajają potrzeby skóry. Starannie dobrane składniki i formuła umożliwia skuteczne działanie.

Tylko profesjonalne produkty przeznaczone do pielęgnacji mogą poprawić jej kondycję i uniemożliwić pogorszenie się jej stanu. W ten sposób skóra sucha staje się bardziej nawilżona oraz odżywiona. W efekcie, czego cera staje się bardziej promienna, a jej koloryt zostaje wyrównany. W ten sposób nałożenie makijażu staje się łatwiejsze. Odpowiednia pielęgnacja skóry suchej zapobiega przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek. Ponadto stosowanie specjalistycznych preparatów powinno być uzupełnione właściwą dietą.

Należy zadbać, aby była ona przede wszystkim bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, które nie bez powodu są również chętnie wykorzystywane, jako składnik kosmetyków do skóry suchej.

Czytaj także  Jakie wody dla dzieci są najlepsze i dlaczego?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tołpa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *