Kosmetyki do stylizacji włosów dla różnych fryzur

Niektórym osobom stylizacja włosów w domu może kojarzyć się z czymś bardzo trudnym. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie kobiety chcą mieć ładną fryzurę, ale zdarza się, że nie wiedzą, jak się za to zabrać. W tym artykule podpowiemy, gdzie znaleźć dobrej jakości kosmetyki do stylizacji włosów.

Wybór kosmetyków do stylizacji

Niektóre osoby mogą być przerażone dużym wyborem tego rodzaju kosmetyków. Jednak dzięki temu możemy znaleźć produkty idealnie dopasowane do naszych preferencji. Jeśli kupisz stylizator złej jakości to najpewniej nie będzie spełniał swojej funkcji i sklei włosy lub pozostawi je matowe. Taka stylizacja w domu na pewno nie przyniesie dobrych efektów. Należy pamiętać, że wpadki dotyczą nie tylko tańszych, ale również droższych zakupów. Lepiej wybrać jeden dobry produkt do użytku codziennego niż cały zestaw nietrafionych kosmetyków. Niektóre kosmetyki po prostu nie działają i trzeba to sobie uświadomić. Stylizacja nie musi zniszczyć włosów, jeśli odpowiednio się do tego zabierzesz. Nie zdziw się, że twoje włosy będą łamliwe, jeśli codziennie je tapirujesz i nakładasz dużo mocnego lakieru. Zniszczysz włosy również wtedy, gdy często będziesz używać lokówki lub prostownicy. Najlepiej wybierać oczywiście jak najmniej inwazyjne kosmetyki, które zawierają składniki pielęgnacyjne. Dzięki temu twoje włosy pozostaną zdrowe, a do tego będą piękne, kiedy je ułożysz. Można śmiało powiedzieć, że podstawowym elementem stylizacji w domu jest szczotka do modelowania włosów. Część fryzur wymaga wykorzystania szczotki, dlatego jeśli nie masz właściwego narzędzia to nie zabieraj się do ich wykonania. Jeden z najpopularniejszych stylizatorów to pianka do włosów. Większość kobiet zaczyna stylizację włosów właśnie od tego kroku.

Czytaj także  Naturalne kosmetyki z soków

Pianka do włosów

Pianka sprawdza się idealnie przy typowo słowiańskich włosach, które są cienkie i oklapnięte. Trwałość i objętość fryzury zapewnia odpowiednia i trwała pianka. Taki produkt stanie się bazą i nie będzie obciążał fryzury lub sklejał włosów. Należy podkreślić, że wygładzenie i widoczne odbicie od nasady jest podstawową funkcją pianki. W tym celu możesz też użyć karbownicy lub ewentualnie tapirować. Jednak tapir może zniszczyć włosy, dlatego jest to dosyć ryzykowne rozwiązanie. Znacznie bardziej trwała jest pianka do włosów, ponieważ włosy tapirowane szybko opadają, chyba że dołożysz naprawdę dużo kosmetyków. Musisz pamiętać, że na dłuższą metę wyrządzasz tym sobie bardzo dużą szkodę. Po tapirowaniu nie będzie możliwe z powrotem podniesienie włosów. Jeśli włosy stracą objętość po użyciu pianki to wystarczy, że je lekko roztrzepiesz dłońmi i powinny na nowo odskoczyć od nasady. Karbownica zapewnia trwałe uniesienie, ale zdecydowanie więcej czasu zajmuje stylizacja. Pianka jest lepsza do codziennej stylizacji, a karbownica na wieczorne wyjścia. Warto dodać, że niektóre pianki do włosów posiadają filtry UV. Naprawdę super objętość mają włosy po stylizacji tym produktem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *