6 powodów, dla których warto zdecydować się na catering dietetyczny

Dieta pudełkowa dotychczas była zarezerwowana jedynie dla mieszkańców największych metropolii, ale powodzenie tego typu planu dietetycznego sprawia, że staje się dostępny dla coraz szerszego grona odbiorców. Sprawdzamy, za co catering dietetyczny chwalą klienci i czy warto skorzystać z takiej usługi.

1. Catering dietetyczny pozwala oszczędzić czas

Oszczędność czasu to dla wielu osób główny powód sięgania po catering dietetyczny. Warto podkreślić, że nie chodzi jedynie o czas potrzebny na przygotowywanie posiłków, ale również planowanie całotygodniowego menu, zakupy spożywcze, sprzątanie po gotowaniu, a nawet stanie w korkach czy kolejkach.

2. Catering dietetyczny sprzyja celom sylwetkowym

Większość firm oferujących dietę pudełkową umożliwia wybór kaloryczności posiłków, co sprawia, że łatwo o wyrobienie masy lub pozostanie na redukcji.

Aby dowiedzieć się, jakie mamy zapotrzebowanie energetyczne warto skorzystać z kalkulatora CPM (całkowitej przemiany materii) według wzoru Harrisa-Benedictwa, należy jednak zaznaczyć, że jest on przeznaczony dla zdrowych, dorosłych osób, nie będzie odpowiedni dla młodzieży, chorych, kobiet w ciąży czy karmiących piersią.

Czytaj także  Dlaczego sportowcy powinni przyjmować aminokwasy?

Aby schudnąć od otrzymanego wyniku trzeba odjąć około 200-500 kcal., natomiast żeby przybrać na masie – zachować nadwyżkę kaloryczną do 500 kcal.

3. Zadbasz o zdrowie z cateringiem dietetycznym

Posiłki w ramach cateringu dietetycznego zazwyczaj są opracowywane przez zawodowych dietetyków, którzy dbają o właściwe zbilansowanie posiłków pod względem witamin, minerałów i makroskładników.

4. Catering dietetyczny a newralgiczne momenty życia

Catering dietetyczny świetnie sprawdzi się w trudnych momentach życia, kiedy nie mamy czasu myśleć o zdrowym żywieniu np. w trakcie przeprowadzki, remontu, wzmożonej ilości obowiązków zawodowych czy podczas sesji na studiach. Dzięki porannej dostawie posiłków na cały dzień, możemy zająć się sprawami, a przy tym nie tracić energii, którą daje właściwie skomponowana dieta.

5. Diety eliminacyjne w cateringu dietetycznym

W ofercie firm oferujących catering dietetyczny, można znaleźć plany dostosowane do specjalnych wymogów, np. bezglutenową, be nabiału, wegetariańską czy wegańską. Dzięki temu łatwo zmienimy nawyki żywieniowe i przystosujemy się do nowej sytuacji.

6. Dzięki diecie pudełkowej poznasz nowe smaki

Catering dietetyczny od doświadczonej firmy to przeciwieństwo nudy. W planie znajdą się nie tylko zdrowe sałatki z surowych warzyw, ale również sycące smoothie, zdrowe słodycze, zapiekanki, makarony czy dania kojarzące się z tradycyjną kuchnią polską.

Poznaj jakość cateringu dietetycznego od Fit Body

Chcesz sięgnąć po catering dietetyczny, który będzie oferował wszystkie wyżej wymienione zalety, ale wyróżni się czymś więcej? Poznaj firmę Fit-Body, która oferuje 11 rozmaitych planów posiłków dostosowanych do różnych potrzeb. Dania w diecie komponują doświadczeni dietetycy, a ich bazą są sezonowe produkty od lokalnych dostawców.

Czytaj także  Rower w objęciach elektryki

Dodatkowo, dostawy odbywają się z zachowaniem ciągu chłodniczego, dlatego otrzymasz najświeższe posiłki bez utraty cennych składników odżywczych. Już dziś wejdź na stronę Fit-Body i poznaj pełną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *