Jak profesjonalnie rozjaśnić włosy?

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie pięknych oraz jasnych blond włosów. Blondynki naturalne mają ułatwione zadanie, jednak panie mające ciemniejsze włosy muszą się zdecydowanie bardziej napracować. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na skuteczne rozjaśnienie włosów.

Jak rozjaśniać włosy? Praktyczne porady

Jeżeli celem jest rozjaśnienie włosów, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich kondycję, a także na odcień. Istotne jest to, że zdecydowanie łatwiejszym zadaniem jest rozjaśnienie włosów w kolorze blond. Mało pań zwraca uwagę na to, że do rozjaśnienia włosów trzeba się odpowiednio przygotować. Okazuje się, że podstawowym błędem jest rozjaśnienie bardzo zniszczonych włosów. Niestety kobiety stale popełniają ten błąd. Warto wiedzieć, że ze względu na fakt, iż rozjaśnianie włosów to zabieg mocno ingerujący w strukturę włosów, dlatego na samym początku trzeba zadbać o ich prawidłową kondycję. Eksperci zalecają przede wszystkim podciąć zniszczone końcówki, które mają otwarte łuski. Bardzo istotne jest też zadbanie o właściwe nawilżenie oraz odżywienie kosmyków. Najlepiej będzie zakupić najlepszej klasy produkty kosmetyczne dostępne w praktycznie każdej drogerii zlokalizowanej na terenie naszego kraju. Nie warto na nich oszczędzać. Dobrym wyborem będzie postawienie na kosmetyk pochodzący od uznanego producenta. Włosy przed procesem rozjaśniania muszą być odpowiednio wzmocnione. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko potencjalnych zniszczeń.

Czytaj także  Co pić gdy się odchudzasz?

Profesjonalne rozjaśnienie włosów

Bardzo ważne jest to, że stopień trudności rozjaśniania jest zależny od tego, z jakim kolorem się zaczyna. Okazuje się, że najłatwiejsze do uzyskania będzie przejście z ciemnego blondu bądź jasnego brązu nawet do popularnej obecnie platyny. Sprawa komplikuje się wtedy, kiedy włosy są ciemnobrązowe, a nawet wpadające w odcień czerni. W takim przypadku już na samym początku trzeba uświadomić sobie, iż nie wystarczy tylko jedna sesja z rozjaśniaczem, zwłaszcza wtedy, kiedy celem jest uzyskanie chłodnego i jasnego blondu. Przede wszystkim eksperci przestrzegają przed przesadzaniem z czasem, w którego czasie pozostawia się rozjaśniacz na włosach. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przejście od czarnych włosów do blondu. Wtedy trzeba przeprowadzić parę kuracji rozjaśniających, oczywiście zachowując przy tym prawidłowe odstępy czasowe. W ten sposób zagwarantuje się zdecydowanie lepszą skuteczność i nie będzie trzeba intensywnie ingerować w budowę włosa, a przez to narażać się na to, iż włosy zostaną doszczętnie zniszczone, czego przecież nikt nie chce. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są gotowe produkty przeznaczone do rozjaśnienia włosów. Można też postawić na parę prostych, naturalnych trików. Najlepiej będzie udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Nikt tak dobrze nie poradzi sobie z rozjaśnieniem włosów, jak właśnie specjalista. Sprawdzone kosmetyki do rozjaśniania można zakupić na stronie internetowej:https://davines.pl/produkty/rozjasnianie/.

Czytaj także  Gotowe dania – sposób na szybki obiad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *