Centrum leczenia otyłości. Wrocławska oferta bariatryczna

 

Problem nieprawidłowej masy ciała dotyka coraz więcej osób. Obecnie około 36% Polaków cierpi na nadwagę, a 16% – na otyłość. Ta ostatnia jest nazywana chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Na szczęście, znane są metody skutecznych terapii dla osób borykających się z nadwyżką kilogramów. Jedną z nich jest chirurgiczne leczenie otyłości, czyli tzw. zabiegi bariatryczne. Kto kwalifikuje się do zabiegu i na co zwrócić uwagę przy wyborze centrum leczenia otyłości?

 

Czym jest otyłość i w jakim momencie się zaczyna?

Od 1985 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje otyłość za chorobę przewlekłą. Definiuje się ją jako nadmierną ilość tkanki tłuszczowej zgromadzonej w organizmie. Nadwaga jest nazywana stanem przed otyłością. Różnicę pomiędzy tymi dwiema nieprawidłowościami w masie ciała, określa wskaźnik BMI, czyli indeks masy ciała lub inne metody, które pozwalają zmierzyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie np. bioimpedancja elektryczna, czyli BIA.

Poza określeniem ilości tkanki tłuszczowej lekarz musi określić rodzaj choroby. Otyłość dzieli się na androidalną, czyli inaczej brzuszną oraz gynoidalną – pośladkowo-udową. Według WHO, jeśli BMI osoby dorosłej jest większe, bądź równe 25, oznacza to, że taka osoba cierpi na nadwagę. Jeżeli BMI wynosi 30 lub więcej znaczy, że zmaga się z otyłością.

Czytaj także  Leki na alergię u dzieci – jakie wybrać?

 

Jak można poradzić sobie z otyłością?

Sposoby leczenia otyłości można podzielić na zachowawcze i operacyjne. Pierwsza grupa obejmuje leczenie farmakologiczne, konsultacje z doświadczonym psychologiem lub psychoterapeutą czy przyjmowanie zaleconych przez lekarza suplementów diety. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi pożądanych i długotrwałych rezultatów – pacjent może zdecydować się na zabieg bariatryczny.

Operację w centrum leczenia otyłości można przeprowadzić u osób, których BMI wynosi minimum 35 (przy współwystępowaniu określonych chorób) lub 40 i więcej, w przypadku braku dodatkowych schorzeń. W niektórych przypadkach lekarz może zakwalifikować do operacji chorych z BMI mniejszym niż 35. W profesjonalnych centrach leczenia otyłości dostępne są trzy metody operacyjne:

  1. rękawowa resekcja żołądka,
  2. wyłączenie żołądkowo-jelitowe, czyli tzw. gastric by-pass,
  3. założenie opaski żołądkowej.

Specjalista dobierze najlepszą metodę zgodną z indywidualnymi potrzebami.

 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając centrum leczenia otyłości we Wrocławiu?

Zastanawiając się nad wyborem kliniki, warto postawić na prywatny ośrodek, który gwarantuje komfortowy pobyt i dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostyczno-zabiegowymi. Ważny jest również błyskawiczny dostęp do lekarzy-specjalistów z różnych dziedzin, związanych z problemem otyłości. Pacjenci bariatryczni wymagają nie tylko leczenia operacyjnego, ale również wsparcia po zabiegu.

Powyższe wymagania spełnia Specjalistyczne Centrum Leczenia Otyłości – Medicus Clinic Wrocław, które z powodzeniem prowadzi kampanię Stop Otyłości i zmienia życie swoich pacjentów. Kuracjusze nie tylko tracą nadmiar kilogramów, ale również zyskują szansę na lepsze życie. W cenie operacji bariatrycznej Medicus Clinic zapewnia konsultację z doświadczonym dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem mgr Dorotą Olanin, która przygotuje indywidualnie dobraną dietę. Dzięki temu nauczysz się prawidłowego balansowania posiłków, a efekty operacji będą zadowalające.

Czytaj także  Słodycze spod poduszki

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i umówić się na konsultację ze specjalistami bariatrii, wejdź na stronę stopotylosci.pl i skorzystaj z formularza kontaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *