Leki na alergię u dzieci – jakie wybrać?

Alergia bywa bardzo uciążliwa i niestety dotyka ogromnej części społeczeństwa. Jej objawy szczególnie dokuczliwe są w przypadku małych dzieci. Dlatego też wielu rodziców zastanawia się, jakie leki na alergie u dzieci sprawdzają się najlepiej i pozwalają na złagodzenie jej objawów. Na szczęście w aptekach dostępnych jest mnóstwo preparatów dostępnych bez recepty, które bez żadnego problemu mogą być stosowane u dzieci.

Jak działają leki na alergię u dzieci?

Jeśli chodzi o leki przeciwalergiczne, to mowa tutaj o preparatach różnego rodzaju. W dużej części są to leki przeciwhistaminowe, których zadaniem jest łagodzenie uciążliwego kataru, swędzenia, zaczerwienienia i pokrzywki, czyli wszystkich objawów, które związane są z reakcjami alergicznymi.

W przypadku małych dzieci bardzo przydatne mogą okazać się leki łatwe w aplikacji, czyli te, które przybierają postać syropu bądź też kropli. Wybór jest nieco szerszy, jeśli chodzi o starsze dzieci które samodzielnie potrafią połknąć tabletkę. Rodzice mogą wtedy wybierać z szerokiej gamy preparatów, czyli pastylek, kapsułek bądź też tabletek.

Co stosować w przypadku alergii u dzieci?

Rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że oprócz podstawowych leków antyhistaminowych w aptekach mogą kupić także różnego rodzaju preparaty pomocnicze. Zazwyczaj zawierają one wapń i substancje łagodzące, która obkurczają przekrwioną błonę śluzową.

Czytaj także  Opryszczka - przyczyny i leczenie opryszczki

Wybór jest naprawdę szeroki – warto zwrócić uwagę na wyroby medyczne które przybierają postać kremu, żelu, aerozolu czy też kropli. Dzięki nim możliwe jest szybkie i skuteczne łagodzenie uciążliwych objawów alergii, w dodatku bez obciążania całego organizmu. Są to preparaty, które działają w miejscu aplikacji.

Rodzice powinni pamiętać o tym, że leki na alergię u dzieci, nawet jeśli dostępne są bez recepty, nie powinny być stosowane bez konsultacji z farmaceutą bądź też lekarzem. Warto także zapoznać się dokładnie z ulotkami konkretnych preparatów, by dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej jest je stosować.

W przypadku intensywnej reakcji alergicznej należy bezwzględnie udać się z dzieckiem po szybką i profesjonalną pomoc medyczną, bez zastanawiania się, jakie leki na alergię sprawdzą się najlepiej. Trzeba pamiętać o tym, że silna reakcja alergiczna bardzo często związana jest z bezpośrednim zagrożeniem życia, toteż w żaden sposób nie wolno jej lekceważyć.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dzieci zupełnie inaczej reagują na alergeny niż osoby dorosłe. Wszystko dlatego, że ich układ odpornościowy wciąż się rozwija. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Dlatego w ich przypadku bardzo ważny jest dobór odpowiednich leków na alergię, a także właściwe ich dawkowanie.

Czytaj także  Słodycze spod poduszki

Podsumowując, alergia to dolegliwość, która znacznie potrafi utrudnić życie dziecku i jego rodzicom. Na szczęście w aptece dostępnych jest wiele preparatów – leków i wyrobów medycznych, które skutecznie łagodzą jej objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *