Sposoby na wypadanie włosów

Naszym włosom zawsze możemy coś zarzucić. Wydaje nam się, że są zbyt słabe, nie błyszczą, kruszą się i łamią. Powszechnym problemem jest również wypadanie włosów, co sprawia, że czujemy się bezsilni. Skąd się to bierze i jak sobie poradzić z tym zjawiskiem? Zmienić dietę, ogolić głowę czy wklepywać odżywki?

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest kilka, ale zanim wpadniemy w panikę, przyjrzyjmy się swoim zwyczajom. Być może w nich tkwi przyczyna problemu? Włosy mogą wypadać, gdy żyjemy w permanentnym stresie, co źle wpływa na stan całego organizmu. Ponadto, być może w ostatnim czasie zmieniliśmy nawyki pielęgnacyjne, a nowe nie są dobre dla włosów. Przyczyną wypadania włosów może być także zbyt rzadkie ich mycie, co sprawia, że zanieczyszczenia niszczą włosy. Odpowiedzialne za pojawienie się tego typu problemu bywa także nadużywanie prostownicy lub lokówki, zbyt częste farbowanie i inne zabiegi kosmetyczne. Włosy wypadają, gdy cierpimy na niektóre choroby lub gdy w diecie jest za mało składników odżywczych. Warto się zastanowić, jakie grzechy popełniamy, gdyż zastosowanie domowych sposobów na wypadające, słabe włosy zależy od przyczyny występowania tego zjawiska.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Jeśli chcemy mieć piękne i mocne włosy, w diecie nie może zabraknąć żelaza i biotyny, czyli rodzaju witaminy B. Oprócz nich konieczne jest spożywanie innych witamin i minerałów, takich jak kwas foliowy, siarka i cynk. Także białka pełnią ważną rolę w diecie zapobiegającej wypadaniu włosów, gdyż budują włosy, wiązane przez siarkę i cynk. Jeśli dieta jest uboga w składniki odżywcze, a chcemy zwalczyć problem wypadających włosów, możemy przyjmować suplementy zawierające niezbędne składniki. Wśród preparatów dostępnych na rynku, większość jest na bazie skrzypu. Roślina zawiera krzemionkę, która pozytywnie wpływa na elastyczność, wytrzymałość oraz grubość włosów, jednak jej ilość jest śladowa w porównaniu do tej, która znajduje się w bambusie. Zwróćmy uwagę na to, by suplement zawierał biotynę, która zapobiega wypadaniu włosów. Biotyna pobudza komórkową przemianę materii – komórki tworzące włos dzielą się i różnicują, dzięki czemu włosy szybciej rosną, zdrowo wyglądają i są mocniejsze.

Czytaj także  Jak ukoić skołatane nerwy?

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Włosy trzeba myć w odpowiednim dla nich szamponie, a po myciu nakładać delikatne odżywki. Dodatkowo raz na jakiś czas warto wykonać specjalistyczne zabiegi wzmacniające i odżywiające strukturę włosa. Zabiegi te mają rozmaitą formę, a odpowiednią kurację zaleci doświadczony fryzjer. Najważniejsza w pielęgnacji włosów jest systematyczność. Pamiętajmy, by myć włosy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Ograniczmy także używanie prostownicy, wałków i środków chemicznych do włosów.

Kiedy włosy stają się słabe, zniszczone i zaczynają wypadać, musimy je wzmocnić i odbudować. Używajmy dobrych szamponów i odżywek do włosów i dbajmy o dietę. Jeśli mimo zastosowania się do tych wskazówek nadal będziemy mieć problem z wypadaniem włosów, idźmy do lekarza, gdyż być może przyczyna tego stanu tkwi w chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *