Popularne kierunki wakacji Polaków

Początek lipca to zawsze początek „prawdziwych wakacji”. Właśnie wtedy Polacy, uwolnieni od służbowych obowiązków, wyruszają w urlopowe podróże po Polsce, Europie i świecie. Ale wspaniałe wojaże możliwe są nie tylko w miesiącach letnich, coraz częściej decydujemy się więc na… wakacje zimą.

Choć otworem stoi przed nami cały świat, to pewne kierunki pozostają od lat w czołówce najpopularniejszych wyborów Polaków. Zdecydowanie widać też rosnącą tendencję do poszerzenia okresu, w którym odbywają się podróże. Sezon trwa na dobre aż do października, a coraz częściej widać zainteresowanie niepopularnymi dotąd miesiącami pierwszego kwartału.

Zatem – dokąd jechać?

 

Lipiec i sierpień – gdzie złapać słońce?

W szczycie polskiego sezonu turystycznego wielu rodaków postanawia nie ryzykować spędzenia urlopu pod parasolem i postawić na pewną pogodę za granicą. W tym okresie poszukuje się słońca, ale w umiarkowanej wersji. Dlatego wakacyjne miesiące to idealny moment by udać się w niektóre rejony Azji, ale tylko te wolne od sezonu monsunowego.

Jest to zatem doskonały termin by niedrogo i w świetnych warunkach pogodowych udać się do Indonezji, Tajlandii, Izraela, czy Gruzji. Rajskie plaże i tajski most na rzece Kwai to jedynie zapowiedź wspaniałych miejsc, jakie można odwiedzić latem w Tajlandii. W Gruzji koniecznie trzeba wziąć udział w tradycyjnej biesiadzie, a na Bali… Na Bali można po prostu cieszyć się życiem.

 

Gdzie szukać lata od września do listopada?

Kiedy miną fale największych upałów można pozwolić sobie na wybór jednego z najpopularniejszych wśród polskich turystów kierunków. Naturalnie można też zdecydować się na taką podróż także w środku lata, ale wiązać się to będzie z koniecznością funkcjonowania w 40-stopniowym upale.

Do czołówki ulubionych kierunków Polaków należą położone w niedużej odległości Chorwacja, Bułgaria, Grecja i Włochy. Wśród najczęściej wybieranych destynacji wciąż jeszcze wymienić można Turcję, Egipt i Maroko, choć zainteresowanie tymi regionami systematycznie maleje. Coraz częściej natomiast rodacy decydują się na Wyspy Kanaryjskie, Mauritius, Seszele i inne bardzo egzotyczne wojaże.

 

Nie tylko białe szaleństwo

Także zimą można postawić na wypoczynek i regeneracyjne właściwości dalekich podróży. Zima to zdecydowanie wycieczki spod znaku nart i snowboardu, a sporty zimowe zdobywają coraz szersze rzesze miłośników. Wśród popularnych kierunków przoduje Austria, słynąca z bogatej narciarskiej tradycji. Tamtejsze stoki i infrastruktura są doskonale przygotowane, a pogoda dopisuje prawie przez cały sezon. Równie wyborne warunki spotkamy we włoskich Dolomitach.

Osoby, które nie są pasjonatami sportu, a których możliwości urlopowe oscylują tylko w okolicach środka zimy, coraz częściej decydują się na naprawdę egzotyczne podróże. Zimą w bardzo sprzyjających warunkach warto odwiedzić Kenię, Chile, Indie, gdzie panują wówczas idealne warunki pogodowe. Park Narodowy Tsavo w Kenii (słynący z możliwości obserwacji olbrzymich słoni przechadzających się obok zjawiskowych baobabów), Indyjski Assam, Pustynia Radżasthanu, Santiago de Chile – świat jest na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *