Jakie wybrać soczewki po 50 roku życia?

Jakie wybrać soczewki po 50 roku życia?

Wraz z wiekiem także wzrok podlega pewnym zmianom i najczęściej po przekroczeniu określonego wieku jego jakość znacząco się pogarsza. Z łatwością można zauważyć, że większość osób po 50 roku życia zmuszona jest korzystać z okularów lub soczewek kontaktowych. Często jednak takie rozwiązania okazują się niewystarczające, aby zapewnić komfort widzenia i dobre samopoczucie podczas codziennych aktywności. Na szczęście dzięki najnowszym technologiom na tego typu problemy istnieje idealne rozwiązanie w postaci soczewek progresywnych.

Jakie problemy ze wzrokiem występują u osób dojrzałych?

Soczewki progresywne kontaktowe
Mylenshop.com/Soczewki Progresywne

Po przekroczeniu pewnej granicy wieku, najczęściej w okolicach 45-50 lat wiele osób zauważa niepokojące symptomy objawiające się w postaci osłabienia dalekiego lub bliskiego widzenia. Jest to konsekwencją faktu, że wraz z upływem czasu soczewki tracą elastyczność i możliwość akomodacji. W przypadku osób, które już wcześniej zmagały się z jakąś wadą wzroku wymagającą korzystania z okularów, muszą one dodatkowo stosować drugą parę. W odpowiedzi na tego typu problemy powstały soczewki progresywne, które pozwalają na wyraźne widzenie niezależnie od odległości i innych wad wzroku.

Dla kogo soczewki progresywne?

W najprostszym ujęciu przeznaczone dla osób, które potrzebują jednych soczewek do patrzenia blisko np. podczas czytania lub pisania oraz drugich do patrzenia daleko, oglądania telewizji lub jazdy samochodem. Świetnie sprawdzą się także podczas pracy na komputerze. Dzięki szerokiemu polu zastosowania soczewki progresywne zapewniają doskonałą jakość widzenia niezależnie od odległości. Szczególne istotne jest to w przypadku osób po 50  roku życia, które chcą być aktywne i nie chcą ograniczać się z powodu wieku i związanych z nim wad wzroku.

Czytaj także  Endermomasaż – dla kogo i kiedy warto stosować?

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne charakteryzują się płynną zmianą mocy korekcyjnej, która pozwala na wyraźne widzenie zarówno na bliskim, średnim i dalekim dystansie. Zasadniczo rozróżnia się je na podstawie szerokości pola widzenia. Wraz z jego wzrostem zwiększa się strefa widoczności i obszar pośredniego patrzenia.

Wielką zaletą soczewek progresywnych jest również fakt, że pozwalają na indywidualną korekcję wzroku zarówno dla dalekowidzów jak i krótkowidzów. Szeroki wybór soczewek pozwala także na dopasowanie ich według osobistych preferencji i trybu życia. Osoby, które często korzystają z komputera lub innych urządzeń wymagających skupienia wzroku oraz prowadzą aktywny styl życia powinny wybierać soczewki o szerokim polu widzenia. W kwestii konstrukcji soczewki progresywne nie różnią się od zwykłych soczewek i nie wpływają na wygląd oczu.

Korzyści stosowania soczewek progresywnych

Soczewki progresywne to idealna odpowiedź na potrzeby osób po 50 roku życia zastanawiających się nad wyborem odpowiednich dla siebie soczewek. Nie tylko eliminują konieczność stosowania kilku różnych par okularów lub soczewek, ale także dzięki odpowiedniemu dopasowaniu gwarantują jak najlepszy komfort widzenia. Zapewniając optymalną korekcję wzroku na kilku różnych obszarach, obniżają ryzyko dalszego pogorszenia wzroku. Doskonale sprawdzą sie zarówno podczas pracy, odpoczynku, jazdy samochodem, uprawiania sportów czy wszelkich innych aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *