Jak ukoić skołatane nerwy?

W społeczeństwie informacyjnym najważniejszy jest szybki zysk, ciągły rozwój technologii. Informacja stanowi najcenniejsze dobro materialne. Wszechobecna jest ona w życiu społecznym, kulturalnym, ekonomicznym oraz politycznym. Potrzeby indywidualne człowieka stają się mniej ważne niż potrzeby zbiorowe. Próbując nadążyć za ciągłymi zmianami, obywatel staje się nerwowym, agresywny, ma problemy z zasypianiem. Jak ukoić zszargane nerwy i odzyskać wewnętrzną radość ducha?

Ruch to zdrowie! – aktywność fizyczna

Jednym ze sposobów uspokajającym skołatane nerwy jest aktywność fizyczna. Warto znaleźć czas kilka razy w tygodniu na różnorodne formy aktywności. Może to być spacer z bliską osobą, bieganie, ćwiczenia na świeżym powietrzu, a nawet wyjście z psem. Sport wspomaga wydzielanie hormonów szczęścia, dzięki temu zapomnisz o stale pojawiających się trudnościach i sytuacjach stresowych.

Śmiej się! – czas spędzony razem

Nie ma nic lepszego niż śmiech. Żeby go wywołać, warto spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas z rodziną, rozmawiać, opowiadać sobie zabawne historie. Rozmowa pomaga wyrzucić z siebie najgorsze emocje, opowiedz o swoich problemach –  nie ma nic gorszego niż tłumienie ich w sobie. Sposobem na wywołanie uśmiechu może być także czytanie ulubionej książki, oglądanie dobrego filmu. Ważne jest to, aby znaleźć czas na odpoczynek i regenerację.

Czytaj także  Czy warto zażywać witaminy?

„Dieta cud” na skołatane nerwy

Istnieją domowe sposoby, które pomagają łagodzić stres, niecierpliwość i nerwowość. Sok z pomarańczy, sałata i cebula to naturalne produkty poprawiające humor, należy więc zadbać o to, by w diecie znalazło się tych produktów jak najwięcej. Również niektóre zioła wykazują działania zapobiegające depresji, łagodzenia nerwów i bezsenności. Są to między innymi: dziurawiec, kardamon, żeń-szeń, waleriana, melisa.

Gorąca kąpiel

Po ciężkim dniu najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby zapewnić organizmowi regenerację, oprócz snu jest gorąca kąpiel z solami lub olejkami zapachowymi. Najlepiej użyć ekstraktu z melisy, lawendy lub mięty, ponieważ zioła te mają właściwości uspokajające. Można też sprawić sobie domową aromaterapię poprzez wmasowywanie w skronie eterycznych olejków. Takie domowe Spa poprawi zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny organizmu.

Specyfiki z apteki

Brak czasu może uniemożliwić wykonywanie tego, co naprawdę sprawia przyjemność, a niezadowolenie z życia może wywołać depresję lub choroby psychiczne. Warto więc starać się znaleźć przynajmniej pół godziny czasu wolnego od obowiązków, stresu i myślenia. Kilka głębokich oddechów zacznie uspokajać. Aby pomóc ustępowaniu skołatanych nerwów, można sięgnąć po produkty z apteki. Nervomix to ziołowe kapsułki przeznaczone do stosowania przy silnym stresie (Nervomix Forte), przy stresie codziennym (Nervomix Control), przy problemach z zasypianiem lub bezsenności (Nervomix Sen). Zawiera on ziele dziurawca, melisę, szyszki chmielu i kozłka lekarskiego. Składniki te działają uspokajająco, łagodzą napięcie, likwidują nadpobudliwość, ułatwiają zasypianie. Wpływają także na zachowanie dobrego samopoczucia.

Czytaj także  Jak podróżować z dzieckiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *