Jak ukoić skołatane nerwy?

W społeczeństwie informacyjnym najważniejszy jest szybki zysk, ciągły rozwój technologii. Informacja stanowi najcenniejsze dobro materialne. Wszechobecna jest ona w życiu społecznym, kulturalnym, ekonomicznym oraz politycznym. Potrzeby indywidualne człowieka stają się mniej ważne niż potrzeby zbiorowe. Próbując nadążyć za ciągłymi zmianami, obywatel staje się nerwowym, agresywny, ma problemy z zasypianiem. Jak ukoić zszargane nerwy i odzyskać wewnętrzną radość ducha?

Ruch to zdrowie! – aktywność fizyczna

Jednym ze sposobów uspokajającym skołatane nerwy jest aktywność fizyczna. Warto znaleźć czas kilka razy w tygodniu na różnorodne formy aktywności. Może to być spacer z bliską osobą, bieganie, ćwiczenia na świeżym powietrzu, a nawet wyjście z psem. Sport wspomaga wydzielanie hormonów szczęścia, dzięki temu zapomnisz o stale pojawiających się trudnościach i sytuacjach stresowych.

Śmiej się! – czas spędzony razem

Nie ma nic lepszego niż śmiech. Żeby go wywołać, warto spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas z rodziną, rozmawiać, opowiadać sobie zabawne historie. Rozmowa pomaga wyrzucić z siebie najgorsze emocje, opowiedz o swoich problemach –  nie ma nic gorszego niż tłumienie ich w sobie. Sposobem na wywołanie uśmiechu może być także czytanie ulubionej książki, oglądanie dobrego filmu. Ważne jest to, aby znaleźć czas na odpoczynek i regenerację.

Czytaj także  Co pić gdy się odchudzasz?

„Dieta cud” na skołatane nerwy

Istnieją domowe sposoby, które pomagają łagodzić stres, niecierpliwość i nerwowość. Sok z pomarańczy, sałata i cebula to naturalne produkty poprawiające humor, należy więc zadbać o to, by w diecie znalazło się tych produktów jak najwięcej. Również niektóre zioła wykazują działania zapobiegające depresji, łagodzenia nerwów i bezsenności. Są to między innymi: dziurawiec, kardamon, żeń-szeń, waleriana, melisa.

Gorąca kąpiel

Po ciężkim dniu najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby zapewnić organizmowi regenerację, oprócz snu jest gorąca kąpiel z solami lub olejkami zapachowymi. Najlepiej użyć ekstraktu z melisy, lawendy lub mięty, ponieważ zioła te mają właściwości uspokajające. Można też sprawić sobie domową aromaterapię poprzez wmasowywanie w skronie eterycznych olejków. Takie domowe Spa poprawi zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny organizmu.

Specyfiki z apteki

Brak czasu może uniemożliwić wykonywanie tego, co naprawdę sprawia przyjemność, a niezadowolenie z życia może wywołać depresję lub choroby psychiczne. Warto więc starać się znaleźć przynajmniej pół godziny czasu wolnego od obowiązków, stresu i myślenia. Kilka głębokich oddechów zacznie uspokajać. Aby pomóc ustępowaniu skołatanych nerwów, można sięgnąć po produkty z apteki. Nervomix to ziołowe kapsułki przeznaczone do stosowania przy silnym stresie (Nervomix Forte), przy stresie codziennym (Nervomix Control), przy problemach z zasypianiem lub bezsenności (Nervomix Sen). Zawiera on ziele dziurawca, melisę, szyszki chmielu i kozłka lekarskiego. Składniki te działają uspokajająco, łagodzą napięcie, likwidują nadpobudliwość, ułatwiają zasypianie. Wpływają także na zachowanie dobrego samopoczucia.

Czytaj także  Domowa siłownia, jaki wybrać sprzęt do domowych ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *