Jaki kleik ryżowy dla niemowląt wybrać?

Kleik ryżowy to lekkostrawne i odżywcze danie, doskonałe podczas rozszerzania diety niemowlaka. Może być przyrządzany na wodzie, mleku mamy czy mleku modyfikowanym i podawany z różnymi owocami, w zależności od wieku dziecka. Jaki kleik ryżowy dla niemowląt wybrać?

Czym jest kleik ryżowy?

Doskonały na zatrucia pokarmowe, lekkostrawny, odżywczy i dodający sił – tak scharakteryzować można kleik ryżowy, doskonałe danie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Powstały na bazie ryżu, kleik, stanowi źródło witamin z grupy B, a także magnezu i żelaza. Węglowodany, zawarte w ryżu, stanowią źródło energii. Co więcej, lekkostrawna i kleista formuła doskonale wpływają na poprawę trawienia. Kleik łagodzi podrażnienia, a także wspomaga pracę żołądka, wątroby i trzustki. Stanowi pełnowartościowy posiłek dla maluchów, u których rodzice decydują się na rozszerzenie diety. Ze względu na aksamitną konsystencję, kleik można podawać w butelce ze smoczkiem.

Kleik ryżowy BoboVita

Kleik marki BoboVita przeznaczony jest dla niemowląt po czwartym miesiącu życia dziecka. Może być przygotowywany z dodatkiem wody, mleka modyfikowanego lub preparatu mlokozastępczego. Ze względu na bogactwo witamin, składników odżywczych i minerałów, kleik może stanowić pełnowartościowy posiłek dla niemowlaka. Może być również podawany jako dodatek energetyczny do zup. Kleik z powodzeniem może stanowić uzupełnienie diety zarówno dzieci zdrowych, jak i wymagających stosowania specjalnych diet. Jest to bowiem produkt bezglutenowy, nieuczulający, wzbogacony w witaminę B1. Zawiera łatwo przyswajalną skrobię, odpowiedzialną za kleistą formułę, która ułatwia trawienie.

Czytaj także  Co przygotować dla niespodziewanych gości

Nestle kleik ryżowy

Podobnie jak poprzedni produkt, kleik Nestle również stosować można w diecie dziecka po czwartym miesiącu życia. Kleik ten posiada neutralny smak, dzięki czemu może być stosowany zarówno jako główny posiłek, deser, a także jako dodatek do zup. Produkt Nestle może być stosowany przez dzieci z alergią na białko mleka krowiego, ponieważ wyprodukowany został bez zawartości białek mleka krowiego i laktozy. Może również stanowić zagęstnik posiłków mleczny oraz zupek jarzynowych. W składzie kleiku znalazły się aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które w naturalnych warunkach zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych mlekiem matki.

Ekologiczna kaszka ryżowa Holle

Bezmleczna kaszka ryżowa Holle produkowana jest ze zboża z pełnego przemiału. Stanowi sycący i pełnowartościowy posiłek dla niemowląt po czwartym miesiącu życia. Składniki wykorzystywane przy produkcji kaszki pochodzą z upraw ekologicznych, dzięki czemu można mieć pewność co do wysokiej jakości produktu. Kleik stanowi bogactwo witaminy B, regulującą pracę układu nerwowego, witaminy E oraz błonnika pokarmowego. Ekologiczna kaszka Holle wytwarzana jest z pełnego ziarna i tak przygotowywana, aby spełniać wysokie wymagania stawiane produktom żywieniowym przeznaczonym dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *