Jaki kleik ryżowy dla niemowląt wybrać?

Kleik ryżowy to lekkostrawne i odżywcze danie, doskonałe podczas rozszerzania diety niemowlaka. Może być przyrządzany na wodzie, mleku mamy czy mleku modyfikowanym i podawany z różnymi owocami, w zależności od wieku dziecka. Jaki kleik ryżowy dla niemowląt wybrać?

Czym jest kleik ryżowy?

Doskonały na zatrucia pokarmowe, lekkostrawny, odżywczy i dodający sił – tak scharakteryzować można kleik ryżowy, doskonałe danie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Powstały na bazie ryżu, kleik, stanowi źródło witamin z grupy B, a także magnezu i żelaza. Węglowodany, zawarte w ryżu, stanowią źródło energii. Co więcej, lekkostrawna i kleista formuła doskonale wpływają na poprawę trawienia. Kleik łagodzi podrażnienia, a także wspomaga pracę żołądka, wątroby i trzustki. Stanowi pełnowartościowy posiłek dla maluchów, u których rodzice decydują się na rozszerzenie diety. Ze względu na aksamitną konsystencję, kleik można podawać w butelce ze smoczkiem.

Kleik ryżowy BoboVita

Kleik marki BoboVita przeznaczony jest dla niemowląt po czwartym miesiącu życia dziecka. Może być przygotowywany z dodatkiem wody, mleka modyfikowanego lub preparatu mlokozastępczego. Ze względu na bogactwo witamin, składników odżywczych i minerałów, kleik może stanowić pełnowartościowy posiłek dla niemowlaka. Może być również podawany jako dodatek energetyczny do zup. Kleik z powodzeniem może stanowić uzupełnienie diety zarówno dzieci zdrowych, jak i wymagających stosowania specjalnych diet. Jest to bowiem produkt bezglutenowy, nieuczulający, wzbogacony w witaminę B1. Zawiera łatwo przyswajalną skrobię, odpowiedzialną za kleistą formułę, która ułatwia trawienie.

Czytaj także  Sosy do dań meksykańskich - jakie wybrać?

Nestle kleik ryżowy

Podobnie jak poprzedni produkt, kleik Nestle również stosować można w diecie dziecka po czwartym miesiącu życia. Kleik ten posiada neutralny smak, dzięki czemu może być stosowany zarówno jako główny posiłek, deser, a także jako dodatek do zup. Produkt Nestle może być stosowany przez dzieci z alergią na białko mleka krowiego, ponieważ wyprodukowany został bez zawartości białek mleka krowiego i laktozy. Może również stanowić zagęstnik posiłków mleczny oraz zupek jarzynowych. W składzie kleiku znalazły się aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które w naturalnych warunkach zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych mlekiem matki.

Ekologiczna kaszka ryżowa Holle

Bezmleczna kaszka ryżowa Holle produkowana jest ze zboża z pełnego przemiału. Stanowi sycący i pełnowartościowy posiłek dla niemowląt po czwartym miesiącu życia. Składniki wykorzystywane przy produkcji kaszki pochodzą z upraw ekologicznych, dzięki czemu można mieć pewność co do wysokiej jakości produktu. Kleik stanowi bogactwo witaminy B, regulującą pracę układu nerwowego, witaminy E oraz błonnika pokarmowego. Ekologiczna kaszka Holle wytwarzana jest z pełnego ziarna i tak przygotowywana, aby spełniać wysokie wymagania stawiane produktom żywieniowym przeznaczonym dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *