Gotowe dania – sposób na szybki obiad

Współczesny człowiek prowadzi zwykle dość aktywny tryb życia, w którym trudno znaleźć czas na czasochłonne przygotowywania posiłków w kuchni. Nie jest to dobra sytuacja, ponieważ każdy organizm wymaga solidnego zasilenia, a przekąski czy drugie śniadania nie są w stanie zastąpić dobrego obiadu. Na szczęście w sklepach można nabyć  gotowe dania, których przygotowanie to kwestia dosłownie kilku chwil.

Popularne dania gotowe

Dania gotowe można podzielić ogólnie na dwie grupy – w jednej znajdą się produkty mrożone, w drugiej – nie wymagające rozmrażania (na tackach, w słoikach). Te pierwsze wymagają włożenia do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej, aby po kilku minutach cieszyć się ciepłym posiłkiem. Takie dania gotowe to m.in. pizza, zapiekanki, pasty, ryż z kurczakiem. W kategorii dań nie wymagających  rozmrażania znajdują się różnego rodzaju lecza, klopsy, flaki, gołąbki oraz cieszące się duża popularnością, sprzedawane na tackach pierogi, kopytka oraz naleśniki. W przypadku słoika jego zawartość przelewa się do garnka, a następnie gotuje kilka minut i gotowe. Nie sposób nie wymienić tu także zupek chińskich. Stanowią one popularne dania gotowe i to nie tylko wśród studentów. Do ich przygotowania wystarczy tylko wrzątek, którym zalewa się zupkę i odstawia na kilka minut. Inne zupy w proszku wymagają wymieszania z wodą, następnie gotowania przez określony czas na ogniu.

Czytaj także  Czego nie wolno robić nosząc soczewki kontaktowe?

W przypadku wspomnianych „gotowców” na tackach, wymagane jest podsmażenie przed podaniem, co zajmuje również niewiele czasu.

Dania gotowe – czy są zdrowe?

Kobieta w sklepie

Sprzedawane w sklepach gotowe dania budzą różne opinie wśród ekspertów od gastronomii i żywienia. Trzeba przyznać, że nie zawsze są one bogate w składniki odżywcze tak, jak dania przygotowywane ręcznie, a środki użyte do utrzymania ich jak najdłużej w jak najlepszym stanie (konserwanty) mogą nieco osłabiać ich wartość. Dlatego też nie należy opierać swoją dietę tylko na nich. Dania gotowe można jeść kilka razy w tygodniu, jednak konieczne jest spożywanie także innych posiłków.

Gotowe dania można znaleźć w większości sklepów spożywczych, każdym markecie (np Piotr i Paweł https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/dania-gotowe/955, a nawet na stacjach benzynowych. Jeśli nie ma się czasu na przyrządzenie posiłku, będą one prostym sposobem na nasycenie organizmu i dodanie mu energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *