Domowa siłownia, jaki wybrać sprzęt do domowych ćwiczeń

Stworzenie własnej sali do ćwiczeń to marzenie wielu osób, które dbają o swoją formę. Natomiast domowa siłownia jest również dobrą propozycją dla tych z nas, którym zwykle brakuje motywacji do tego, żeby się poruszać. W jaki sposób należy zabrać się za jej przygotowanie? Jaki wybrać sprzęt do codziennych ćwiczeń?

Jak przygotować pomieszczenie przeznaczone na domową siłownię?

Prywatnej sali do ćwiczeń nie urządza się oczywiście w żadnym z pomieszczeń, które wykorzystywane są na co dzień do innych celów. Dobrze nadaje się do tego nie używany garaż. Można też na przykład odpowiednio zaadoptować strych. Są osoby, które stawiając nowy dom, od razu uwzględniają dodatkowe pomieszczenie, które ma być przeznaczone właśnie na urządzenie w nim siłowni. Nie musi być ono wcale bardzo duże. Natomiast od jego metrażu uzależnione jest to, jaką ilość sprzętu można wziąć pod uwagę.

Koniecznie zwróćmy uwagę na to, żeby podłoga w naszej salce do ćwiczeń nie była zbyt śliska. Ważna jest również odpowiednia wentylacja.

 

Jaki wybrać sprzęt do prywatnej siłowni?

Ilość i rodzaj sprzętu, który postawimy w naszej siłowni, zależy od jej metrażu, ale również od tego, ile pieniędzy możemy na to przeznaczyć. Warto pamiętać, że na poprawę naszej formy wpływa przede wszystkim systematyczne korzystanie z siłowni, a nie fakt, iż posiadamy bardzo drogi sprzęt. Dlatego wyposażanie tego pomieszczenia można zacząć od nabycia gum do ćwiczeń. Ich regularne używanie skutecznie wzmacnia mięśnie. Przyda się też skakanka oraz duża piłka, która może służyć zarówno do wzmacniania, jak i rozluźniania mięśni.

Czytaj także  Jak prawidłowo parzyć kawę?

Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane rozwiązania, dzięki którym możemy poprawić swoją kondycję, na pewno skuteczny będzie rowerek stacjonarny albo bieżnia. Urządzenia te da się programować zgodnie z naszym planem dochodzenia do świetnej formy. W związku z tym tempo oraz czas treningu mogą być różne.

Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w połączenie roweru oraz steppera, czyli w orbitrek.

Kolejna propozycja to ławka rzymska. Można korzystać z niej na wiele sposobów. Bardzo dobrze nadaje się do ćwiczeń pozwalających wzmocnić brzuch oraz prostować plecy. Jednak rozciąganie i wykonywanie brzuszków możliwe jest również na zwykłej macie. Ważne, żeby była antypoślizgowa.

W każdej domowej siłowni powinny znaleźć się hantle. Są niedrogie, właściwie nie zajmują miejsca i umożliwiają wykonywanie kilku rodzajów treningu. Dzięki nim możemy postarać się o imponujące bicepsy, ale również popracować nad mięśniami klatki piersiowej oraz grzbietu. Warto kupić hantle z regulacją obciążenia.

W przypadku, gdy możemy pozwolić sobie na nieco większy wydatek, weźmy pod uwagę atlas do ćwiczeń. Jest to sprzęt, który umożliwia wykonywanie kompleksowego treningu, uwzględniającego właściwie wszystkie części ciała. Chociaż niewątpliwie możemy również zapewnić go sobie korzystając z kilku tańszych przedmiotów

Bez względu na to czy nasza siłownia będzie mała czy duża, wypełniona drogim sprzętem czy też urządzona stosunkowo niskim kosztem, na pewno będziemy z niej zadowoleni. Możliwość trenowania w domowym zaciszu oraz o dowolnej porze dnia, to naprawdę duży komfort.

Czytaj także  Od jakiego roku można robić koloryzację włosów? - Przewodnik po koloryzacji włosów

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *