5 akcesoriów dla rodziców

Przyszli rodzice gromadzą wyprawkę dla dziecka, które ma przyjść na świat. Ilość rzeczy, które trzeba kupić jest przytłaczająca, ale część z nich naprawdę się przydaje. Zapytajmy doświadczonych rodziców o to, co było niezbędne, a z czego można zrezygnować. Czy niania elektroniczna, szumiący miś i podgrzewacz do mleka są potrzebne?

Akcesoria dla rodziców – potrzeba czy kaprys?

W specjalistycznych sklepach znajdziemy wiele mniej lub bardziej praktycznych akcesoriów. Nasze babcie twierdzą, że kiedyś tego wszystkiego nie było, a dzieci się wychowało. Może jest w tym trochę prawdy, ale warto dodać, że czasy się zmieniły. Mamy rzadko mają do pomocy babcie, gdyż te są aktywne zawodowo. Dlaczego więc nie kupić niani elektronicznej, która będzie czuwać nad maluchem, gdy my bierzemy prysznic. Nowoczesne gadżety ułatwiają wypełnianie codziennych obowiązków związanych z opieką nad niemowlęciem. Dzięki nim można na przykład ekspresowo przygotować mleko modyfikowane, wygodnie przyrządzić posiłek, podgrzać jedzenie czy ukoić dziecko, które płacze z powodu kolki.

Jak szybko przygotować mleko modyfikowane?

Oczywiście, można naleć wody do butelki i nasypać mleko w proszku, ale są sposoby, by robić to łatwiej i szybciej. Dziecko czasami pija mleko przez kilka lat, więc to opłacalny wydatek. Kupmy sprytne urządzenie, dzięki któremu przygotowanie 270 ml mleka zajmie tylko 30 sekund. Sprzęt ma wbudowaną funkcję mikrofalówki oraz podgrzewacza, co pozwala na wykorzystania go również do przyrządzania innych posiłków. Możemy kupić także podgrzewacz do butelek i słoiczków, który szybko podgrzeje posiłek do właściwej temperatury.

Czytaj także  Endermomasaż – dla kogo i kiedy warto stosować?

Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Żadna mama nie zostawi dziecka bez opieki, nawet, gdy maluch śpi. Taki czas spokoju zdarza się rzadko, więc kobiety chcą go wykorzystać i wyprać, poprasować czy posprzątać. Nie mogą więc patrzeć na śpiące niemowlę. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po nianię elektroniczną. Urządzenie składa się modułu z mikrofonem umieszczonego w pokoju dziecka i odbiornika z głośnikiem. Do odbiornika, który mamy przy sobie, przesyłany jest dźwięk, który rejestruje mikrofon w module nadawczym, umieszczony w pokoju dziecka. Kiedy maluch się obudzi i zacznie płakać, wtedy natychmiast to usłyszymy. Na rynku dostępna jest także niania elektroniczna z monitorem oddechu. Na kolorowym wyświetlaczu odbiornika wyświetlana jest informacja o miarowych oddechach dziecka, a gdy rytm oddechu jest zaburzony, urządzenie wysyła sygnał ostrzegawczy. Najnowsze nianie mają wybudowaną kamerę, więc dziecko można także podglądać.

Co jeszcze się przyda? Nie tylko niania elektroniczna

Mamy, które chcą przyrządzać maluchom pyszne posiłki, ale mają mało czasu, mogą kupić wielozadaniowe urządzenia kuchenne. Sprytna maszyna blenduje, gotuje na parze, rozmraża
i podgrzewa. Najedzony maluch czeka na drzemkę. Zanim oddamy go pod opiekę niani elektronicznej, musimy uśpić maleństwo, co bywa trudne. Przyda się rewolucyjny gadżet, czyli szumiąca zabawka, która emituje biały szum, przypominający dźwięki słyszane w łonie matki. Wiele maluchów zasypia przy nich błyskawicznie.

Czytaj także  Alternatywa dla okularów - soczewki miesięczne

Niania elektroniczna, podgrzewacze i inne akcesoria nie są niezbędne w opiece nad niemowlęciem, ale pozwolą zaoszczędzić czas i uproszczą wykonywanie niektórych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *